27. 2. Enviro meetup - Udržitelná móda budoucnosti

IoC-20202702-enviromeetup

Věděli jste, že výroba jednoho bavlněného trička vyžaduje cca 2700 litrů vody – ekvivalent více než dvou let spotřeby pitné vody jednoho člověka?

More details

100,00 Kč

More info

Množství nových zakoupených oděvů se od šedesátých let ztrojnásobilo a svět jako celek každoročně spotřebuje více než 80 miliard kusů oblečení. Tato obrovská spotřeba přináší hromadění velkého množství odpadu, především ale módní průmysl produkuje 8-10% všech skleníkových emisí lidstva, což je více než letecký a námořní průmysl dohromady. Je druhým největším spotřebitelem vody na světě a oblečení z umělých vláken znečišťuje oceány uvolňováním velkého množství mikroplastů.

O ekologických náhradách konvenčních látek se mluví již dlouhou dobu, kde ale ve vývoji tato technologie je? A opravdu přinese kýženou úlevu nebo z ní vyvstanou jiné environmentální problémy? Co nám mohou přinést a jak pomoci pokročilé biotechnologie? A jak se vlastně postavit směrem k módě udržitelným způsobem?

Pojďme se společně s odborníky bavit o reálném dopadu produkce a hromadění oděvních materiálů na životní prostředí a pojďme hledat jejich zelené alternativy.

POZOR - meetup je placený a počet vstupenek je omezen! Vstupenku v hodnotě 100,-