31. 1. Enviro Meetup - Samozásobitelství v produkci potravin

IoC-20190131-enviromeetup

“Jak přežít v krajině s nedostatkem zdrojů” pokračujeme - tématem, které týká doslova každého z nás. Jak bychom zajistili naše základní potřeby, kdybychom se dostali do takového prostředí? Nebo ještě představitelněji, až si kolem sebe omylem či úmyslně vytvoříme vyprahlou poušť bez známky života? Drtivá většina odpoví: “koupím si je”. Co když už to nepůjde? Jednou z odpovědí je: samozásobitelství, neboli schopnost zabezpečit své potřeby vlastní produkcí.
*
FB event: https://www.facebook.com/events/303255550522991/

More details

150,00 Kč

More info

S nedostatkem zdrojů nemusíme přitom čekat na apokalypsu – ještě v socialistickém Československu, tzn. před 30 lety bylo běžné, že některé produkty nebyly k dostání vůbec, nebo byly k dostání buďto v omezeném množství, po dlouhém čekání nebo ve špatné kvalitě. Zahrádkaření a chov drobného zvířectva byly proto běžnou volnočasovou aktivitou. Aktivních zahrádkářů sice výrazně ubylo, stále je ale zahrádkářský svaz nejpočetnějším spolkem v České republice. Jde pouze o relikt minulosti? Nebo naopak o velký zdroj cenného know-how, které se nejen členům zahrádkářského svazu může v budoucnu hodit?
K samozásobitelství lze přistupovat řadou způsobů – snaha o úplnou soběstačnost, způsob získání kvalitnějších potravin za příznivou cenu nebo schopnost orientovat se ve volně dostupných zdrojích a využívat je v případě potřeby. Cílem dalšího enviro meetupu proto bude srovnat vzájemně jednotlivé přístupy, a to prostřednictvím konkrétní zkušenosti lidí, kteří je sami praktikují. Jednotlivé řečníky budeme odhalovat postupně v průběhu ledna, nezapomeňte proto sledovat FB stránku události!