Kup nám nohu // Buy us a leg

IoC-20180503-NOHA

Institut Kryptoanarchie potřebuje nové stoly. A protože neděláme věci jen napůl, navrhli jsme variabilní kombinovatelný mobiliář, ze kterého můžeme sestavit dva typy stolů, nebo pódium.

//

The Institute of Cryptoanarchy needs new tables, and given that we don’t do things by halves, we have come up with a design for furniture that can be assembled in various ways to form two different types of tables or a stage.

More details

2 100,00 Kč

More info

Protože jsou to unikátní praktické kousky, jeden komplet vyjde na 7199 CZK. Celkem potřebujeme 16 kompletů (2 kovové jekly a jedna deska). To je obrovská finanční zátěž, ale protože za dobu své existence se Paralelní Polis stala místem setkávání silné komunity, věříme, že společně se nám podaří mobiliář pořídit. Podpořte nás, a kupte nám třeba nohu / desku / celý stůl!

Všem, kteří nám pomohou stoly pořídit, se dostane speciálního poděkování v budově Paralelní Polis.

//

In light of the uniqueness and practicality of the pieces, one complete set comes in at 7199 CZK. We need 16 sets altogether (comprising of 2 square metal tubes and one table top each).

While this may present an enormous financial burden, seeing as Paralelní Polis has become a meeting place for such a strong community over its existence, we believe that together we will manage to get the furniture.

Support us by buying us a leg, table top, or an entire table!

All those who help us acquire tables will receive a very special thankyou in the Paralelní Polis building.