23. 5. Enviro Meetup - Stávka za klima: studenti s vědci - vol II

IoC-20190523-enviromeetup

Co se změnilo od první diskuze mezi studenty a vědci, která se konala na půdě pražské Paralelní Polis 9. dubna? Kam se studentské stávky za klima posunuly? Kdo další se snaží měnit mentalitu politiků? Britský parlament právě vyhlásil stav klimatické nouze. Studenti po celém světě vyšli v pátek 3. května znovu do ulic. Podařilo se jim už něco prosadit?
*
FB event: ODKAZ

More details

150,00 Kč

More info

V minulé diskuzi jsme se soustředili nejvíce na získávání potřebné energie a tom zdali a jak rychle je nutný přechod na obnovitelné zdroje. Tentokrát bychom se raději věnovali tématům nám bližším, které navíc můžeme mnohem snáž ovlivňovat sami. A těmi jsou krajina, ve které žijeme, její využívání, druhová rozmanitost a schopnost měnit klima.

Přijďte také diskutovat se zástupci studentské stávky Fridays For Future a vědci, kteří se klimatickými změnami dlouhodobě zabývají. Už po druhé! Naším cílem je opět zprostředkovat užší dialog mezi vědeckou a studentskou komunitou a hledat řešení společně.

Enviro meetup je pravidelným programem Paralelní Polis, jehož cílem je vést diskuzi o důležitých otázkách životního prostředí a trvalé udržitelnosti. Záznamy všech proběhlých meetupů jsou k dispozici na našem YOUTUBE .