25. 4. KINO 43 - Zákon Helena

IoC-20190425-kino43

Zákon Helena (2016) je film mladé herečky a dokumentaristky Petry Nesvačilové. Rozhodla se v něm zachytit policistku Helenu Kahnovou, které se spolu se svým kolegou podařilo v 90. letech poslat do vězení několik desítek lidí v kauze tzv. Berdychova gangu - včetně Berdycha samotného. Souhrnný trest byl v řádu stovek let odnětí svobody – policistka získala odměnu 10 tisíc korun a povýšení, které jí následně bylo odebráno. Režisérce se podařilo navázat filmový vztah i se samotným Berdychem a bývalými členy jeho gangu.
*
FB event: ODKAZ

More details

150,00 Kč

More info

Co motivuje jednu policistku postavit se mafii a co mladou dokumentaristu, aby se s touto mafií kontaktovala a natočila o tom film?

Petra Nesvačilová byla za celovečerní film Zákon Helena nominována na Českého lva a na cenu Arpa film festival v Los Angeles. Od svých 18 let hostovala v
Divadlo Na zábradlí, v divadle Rubín a v Palác Akropolis. Na festivalu dokumentárních filmů Jeden svět / One World získala 3. místo ve studentské soutěži v literární oblasti a ve fotografii. Vystudovala FAMU, katedru dokumentární tvorby. Hraje v Divadlo Ungelt, VOSTO5 a u bratrů Cabanů. Spolupracuje také s humanitárními organizacemi Člověk v tísni, Český červený kříž a UNICEF Česká republika.