23. 4. Enviro Meetup - Plýtvání s jídlem: jak nevyhodit až třetinu?

IoC-20190423-enviromeetup

V Evropě se dle statistik ročně vyhodí cca 89 milionů tun, celosvětově pak asi 1,2 až 2 miliardy tun potravin. Přitom 40 % potravinového odpadu vzniká až na konci řetězce, v našich domácnostech. Nalezení způsobu, jak zabránit takovému enormnímu plýtvání s potravinami, je jedním z nejdůležitějších výzev tohoto století.
*
FB event: ODKAZ

More details

150,00 Kč

More info

Proč dovážíme potraviny z druhého konce světa? Kolik z nich skončí v odpadu vlivem skladování a transportu? A jaká je vůbec kvalita takových potravin. Potřebujeme skutečně jahody v zimě a dýně na jaře? Avokádo k snídani a pomelo k večeři?

A jaké je tedy řešení? Je lepší kompostování odpadu či jeho spalování v bioplynkách? Jak můžeme změnit své modely chování, abychom snížili jejich dopad na životní prostředí? Na tyto a spoustu dalších otázek budeme hledat odpovědi na našem dalším Enviro Meetupu. Sdílejte, zvěte své přátele a přijďte za námi diskutovat!

Enviro meetup je pravidelným programem Paralelní Polis, jehož cílem je vést diskuzi o důležitých otázkách životního prostředí a trvalé udržitelnosti. Záznamy všech proběhlých meetupů jsou k dispozici na našem YOUTUBE .